Panenka pro život

Letošní školní rok završili žáci 4. B ze základní školy Miloše Šolleho velkým úspěchem. V průběhu měsíce dubna šily děti pro Unicef panenky do soutěže „Miss panenka junior.“ Na facebookových stránkách Unicef probíhalo od poloviny května do 9. června veřejné hlasování o nejkrásnější panenku. Do této soutěže bylo celkem zasláno 132 panenek z různých škol Středočeského kraje. Konkurence tedy … Číst dál Panenka pro život

Školní výlet do pražské ZOO

Třídy 4. A, 4. B, 5. C a 6. A vyrazily na školní výlet do pražské ZOO. Díky akci Stonožky jsme měli nejen vstup za 1 Kč, ale jako bonus také spoustu informací o heraldických zvířatech (to jsou ta zvířata, která můžeme najít na různých erbech). Přesto, že bylo horko, byla většina zvířat venku a krásně nám pózovala, jen … Číst dál Školní výlet do pražské ZOO

Úspěchy našich žáků ve florbale a atletice

Ve středu 6. 6. 2019 se v Kolíně konal florbalový turnaj v rámci Kolínských Sportovních Dní. Z podzimního turnaje na něj postoupilo 9 nejlepších družstev včetně děvčat z naší školy z 8. a 9. tříd ve složení: Petra Pavelková, Jana Štullerová, Adéla Hampejsová, Martina Kulhavá, Petra Kadlecová, Sofia Janíčeková, Markéta Švorbová a Nikola Gabrielová. Dívky nejprve postoupily ze skupiny a ve finále svojí obrovskou bojovností získaly bronzové … Číst dál Úspěchy našich žáků ve florbale a atletice

Sběr starého papíru a kartonu

Ve dnech 23. 4. – 7. 5. 2019 se na naší škole konal již tradičně sběr starého papíru a kartonu. Podle nahlášených čísel se podařilo nasbírat rekordních 13 840 kg. Všem, kteří se do této akce zapojili a umožnili tím mimo jiné získat peníze na školné pro naši adoptovanou kamarádku Moline z Keni, moc děkujeme! Velké díky patří hlavně rodičům, kteří naší akci … Číst dál Sběr starého papíru a kartonu

Den Země

Velmi pěkné zážitky měly děti celé školy v programech ke Dni Země. Některé putovaly kolem Kouřimi, některé vyjely za hranice města. Navštívily třeba i pražskou zoo a planetárium. Jedna skupina z 2. stupně poznávala okolí Kouřimi na kolech. Foto z akce Den Země: Cyklo výlet Výlet do ZOO Ždánice památník