Exkurze u hasičů v Kolíně
Den ochrany člověka si třída 5. B zpříjemnila návštěvou centrální hasičské stanice v Kolíně. Tam jsme se od hasičů dozvěděli, k jakým událostem se nejčastěji vyjíždí, jak časté jsou výjezdy, jak hasiči slouží, jaká je náplň jejich běžného pracovního dne, co obnáší, být hasičem, poskytnutí první pomoci, apod. Velmi zajímavá byla prohlídka garáží. Prohlédli jsme si vybavení hasičských aut, do každého mohly děti nastoupit a prohlédnout si ho zevnitř. Dále byly seznámeny, jak probíhá výjezd od chvíle, kdy se rozezní sirény až do doby, kdy potřebná technika opustí stanici. Dokonce jsme tam jeden výjezd i zažili, takže děti vše viděly na vlastní oči. Pan Češpiva, který nás celou exkurzí provázel, nám ukázal i další prostory, např. kde se plní tlakové lahve, perou a suší hadice, ale i posilovnu, kde se všichni hasiči musí pravidelně fyzicky připravovat. Měli jsme možnost nahlédnout i do míst, kde tráví chvíle klidu ve svém pracovním dni.
Kolínští hasiči byli velmi milí, vstřícní a dětem zodpověděli všechny jejich všetečné dotazy. Nakonec si s nimi na hřišti zahráli i fotbal.
Byl to pro naše žáky i pro nás pedagogy skvělý a poučný den, který jsme si všichni krásně užili.
Renáta Vedralová
Třídní učitelka 5. B