Panenka pro život

Letošní školní rok završili žáci 4. B ze základní školy Miloše Šolleho velkým úspěchem. V průběhu měsíce dubna šily děti pro Unicef panenky do soutěže „Miss panenka junior.“ Na facebookových stránkách Unicef probíhalo od poloviny května do 9. června veřejné hlasování o nejkrásnější panenku. Do této soutěže bylo celkem zasláno 132 panenek z různých škol Středočeského kraje. Konkurence tedy byla opravdu veliká. I přes to se však jedna z našich panenek umístila na krásném třetím místě s 381 hlasy. Autorky této vítězné panenky dostaly pozvání na slavnostní předávání cen na Krajský úřad Středočeského kraje v Praze. Z úspěchu jsme všichni byli velice nadšení.

V pátek 14. 6. nastal den D, kdy jsem se se dvěma děvčaty vypravila na cestu do Prahy, kterou jsme spojily s prohlídkou pražských pamětihodností a skvělým obědem v restauraci. Krátce před čtrnáctou hodinou jsme dorazily na Krajský úřad, kde nás vřele přivítaly, nabídly občerstvení a velmi pozorně se o nás starali. Měly jsme možnost setkat se s výkonnou ředitelkou Unicef pro ČR Pavlou Gombou a ředitelem Krajského úřadu Středočeského kraje JUDr. Jiřím Holubem. Všichni byli velice vstřícní a milí.

Děvčatům byl předán pamětní list, drobné dárečky a celá třída 4. B byla oceněna certifikátem za významnou pomoc ve prospěch dětí. Po slavnostním předání cen jsme ještě nějakou dobu strávily v milé společnosti ostatních výherců a krátce před patnáctou hodinou jsme se vydaly na cestu domů. Přijely jsme velmi unavené, ale spokojené. Byl to opravdu mimořádný zážitek.

Na závěr bychom rádi poděkovali Vám všem, kdo jste podpořili žáky z naší školy a hlasovali pro jejich panenky.

Autor: Renáta Vedralová
Foto: Renáta Vedralová