Příběhy našich sousedů očima několika žáků 8. B
Sedm žáků z 8. B se letos zúčastnilo projektu neziskové organizace Post Bellum, kdy děti zpovídají nějakého pamětníka v okolí, aby se dozvěděly o jeho životě i o společnosti té doby. Kouřimští žáci měli tu čest a štěstí potkat a zpovídat nejstarší občanku Kouřimi, paní Naděždu Řehákovou. Během dvou setkání se od ní dozvěděli mnoho zajímavostí z historie 1. republiky i jejího života. Vše zpracovali do videa, které 2. 6. společně s dalšími pěti školními týmy z Kolínska představili na slavnostním setkání pamětníků, žáků, učitelů a rodičů v kolínské synagoze. Za paní doktorku přijela její vnučka a převzala pro ni květinu. Žáci paní Řehákovou nejprve představili v prezentaci, kde shrnuli její život, a pak pustili natočené video s jejich komentářem. Zaměřili se na lékařskou kariéru paní primářky. Na projektu průběžně pracovali téměř půl roku. V červnovém vydání školního časopisu Puzzlík se dočtete další zajímavosti. Zde je k zhlédnuti natočené video https://www.youtube.com/ watch?v=oOkil_2dQCE