Za Stonožkou do Prahy

Již 28 let existuje Hnutí Na vlastních nohou Stonožka, pro které malujeme každoročně vánoční přání. Letos jsme jich poslali 89. Některý rok i více, v průměru kolem stovky. Poslali jsme tedy do Stonožky už asi kolem 2 800 přáníček. V současnosti se přání prodávají ve světě v hodnotě našich 60 Kč. S penězi za přáníčka se velmi dobře hospodaří. Stonožka spolupracuje s armádou, s pražskou zoo a s plzeňskou nemocnicí. Přispívá totiž na dětské zdravotnictví u nás (v současnosti na výzkum Crohnovy choroby), ale i v místech zasažených válkou, kde je naše armáda, dnes v Afganistánu a Mali. Tam se podílí na stavbě škol a nemocnic. Děti tedy přispívají dětem. Tuto krásnou myšlenku vymyslela Češka žijící v Norsku paní Běla Jensen. Ta letos odměnila i naši paní ředitelku za dlouhodobou spolupráci. Darovala jí jednu z píšťal nových varhan chrámu sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě, píšťala tedy ponese jméno Hana Borová.

28 vybraných malířů přáníček včetně redakce Puzzlíku vyjelo za odměnu zdarma 7. 12. za Stonožkou do Prahy. Účastnili se slavnostní mše za Stonožku v katedrále, prohlédli si Pražský hrad, Zlatou uličku, Karlův most a Staroměstské náměstí. Foto z akce zde.