Základní informace

Základní škola Miloše Šolleho Kouřim, okres Kolín je městská škola, jejíž historie sahá až k roku 1377. Je úplnou základní školou, která poskytuje vzdělání téměř 500 dětem v 1. až 9. postupném ročníku. Výuka probíhá na 1. i na 2. stupni ve dvou až třech paralelních třídách v ročníku. V 1. ročníku jsou žáci děleni podle spádových oblastí.

Logo školy

Název školy

Čestný název nese škola po archeologovi PhDr. Miloši Šollovi CSc. Specializoval se na dějiny raného středověku a problematiku počátků české státnosti. Jeho otcem byl český a československý bankéř (ředitel Hypoteční banky) a poslanec za lidovou stranu Josef Šolle (1875-1958). Byl také synovcem herce Jindřicha Plachty. Mezi jeho díla patří například Kouřim v mladší a pozdní době hradištní, Kouřim v průběhu věků nebo Staroslovanské hradisko.

Miloš Šolle