„Máme se od sebe navzájem co naučit“ – III. B a VIII. B

Třídy 3. B a 8. B se rozhodly, že se chtějí vzájemně obohatit nějakými znalostmi nebo zkušenostmi.

V pondělí si každá třída zvlášť připravila pro tu druhou své překvapení. Osmáci pro třeťáky vytvořili krásné a zajímavé plakáty o České republice a všech okolních státech (Polsku, Slovensku, Rakousku a Německu). Třeťáci pro ně za odměnu vyrobili osobní kartičky se jmény a znameními zvěrokruhu a ve školní kuchyňce pro ně upekli 2 voňavé bábovky.

Druhý projektový den už obě třídy strávily společně. Nejprve osmáci svým mladšímspolužákům představili své práce a při tom je aktivně zapojovali do prezentace. Třeťáci na oplátku předali starším spolužákům kartičky a vlastnoručně upečenou svačinku. Dále se děti z obou tříd rozlosovaly do deseti skupinek po čtyřech tak, aby v každé skupině byly dvě mladší a dvě starší děti. Společně potom vymýšlely příběh, jehož všechna slova musela začínat pouze na dvě písmena, která si každá skupina mohla zvolit podle svého výběru. Třeťáci již s tímto úkolem měli zkušenosti, tak starším mohli poradit.

Spolupráce mezi dětmi fungovala báječně a vznikly opravdu pěkné a zajímavé příběhy. Obě třídy se ten den od svých spolužáků dozvěděly něco nového a zároveň dokázaly, že spolu je nám dobře. Nakonec jsme shrnuli své dojmy a pocity ze společné práce. Máme velkou radost, že se vše tak pěkně vydařilo a starší i mladší děti hodnotily společně strávený čas velmi pozitivně.

Třídní učitelky
Renáta Vedralová a Zdeňka Kvasilová

Foto zde: Máme se od sebe navzájem co naučit – III. B a VIII. B