Školní družina se loučí se školním rokem

Školní družina se loučí se školním rokem

Ve čtvrtek 27.6. jsme se společně s dětmi z družiny rozloučili se školním rokem a pomalu vítaly prázdniny. Slunečné odpoledne jsme strávily na zahradě, kde si děti zahrály různé hry a plnily zadané úkoly. Např.: hod na cíl, slalom, skákání panáka, malování křídou, házení šiškou na terč, kuličkiáda……
Na závěr nechyběla diskotéka, při které se všichni bavili. Během celého odpoledne bylo pro děti připraveno nejen malé občerstvení, ale i důležitý pitný režim.
Děkujeme všem za krásné odpoledne a těšíme se na Vás opět v září.
Krásné léto všem.

Sportovní den

Sportovní den

27. 6. proběhl sportovní den žáků druhého stupně. Počasí se vydařilo. Děvčata hrála turnaj v přehazované, chlapci turnaj v malé kopané.

Foto zde:

Škola v přírodě

Škola v přírodě

17. června jsme vyrazili na školu v přírodě. Pro mnohé čtvrťáky a páťáky to byla zkouška statečnosti vydržet pět dní bez rodičů a mobilů se svými vrstevníky a učiteli. Poznávali jsme přírodu ve Strážném a okolí, obdivovali krásu Českého ráje i městečka Vrchlabí a Jánských lázní. Ubytování v Roubence, stravování, ranní buzení při kokrhání kohouta, sportovní den a především zvládnutí několikakilometrových tras po okolí a výšek po Stezce korunami stromů – to mnohým z nás posílilo fyzičku i sebevědomí. A závěrem? Bylo to moc fajn.

Foto zde:

Kavárna v koloniálu pana Bajzy byla výborná

Kavárna v koloniálu pana Bajzy byla výborná

V době otevření koloniálu p. Bajzy v sobotu 22. 6. 2024 návštěvníci mohli prozkoumat staré předměty z doby 1. republiky, prohlédnout si ilustrace, pročíst si ukázky z knihy a informace ze života autora, ale i vyplnit kvíz o knize Bylo nás pět a hádat, co je soutěžním předmětem. To vše završili kávou a občerstvením v naší koloniální kavárně. Návštěvníkům se naše výstava velmi líbila.

Foto zde:

Pasování na čtenáře 

Pasování na čtenáře 

Naši letošní prvňáčci na sobě poctivě celý školní rok pracovali. Učili se psát a číst písmenka… V pátek 21.6. přišlo ocenění jejich snažení – přijetí do Království čtenářů. Král Ota I. s královnou Ludmilou přivítali žáky 1. A a 1. B s jejích paními učitelkami do svého království, kde je pasovali na čtenáře.

Foto zde: