Pohár rozhlasu, aneb kompletní medailová sbírka do Kouřimi

Ve středu 15.5. 2024 se na kolínském atletickém stadionu konalo okresní kolo Poháru rozhlasu. Tradice Poháru rozhlasu sahá už více než půl století zpět. Letos se uskutečnil již 55. ročník tohoto závodu, ve kterém za sebou Základní škola Miloše Šolleho z Kouřimi zanechala významnou stopu. Tohoto závodu družstev se zúčastnilo 15 základních škol.

Družstvu našich děvčat se podařilo v nabité konkurenci získat celkové 3. místo, přičemž k prvnímu místu mu chybělo pouze pár bodů! Děvčata porazila řadu kolínských škol, a přivezla tak do Kouřimi bronzové medaile! Avšak ani tým chlapců se neztratil, protože v soutěži vybojoval krásné 6. místo. Děti si vytvořily nové osobní rekordy, a dokonce se některým z nich podařilo umístit na stupních vítězů. Ester Dušková 7.C vyhrála skok daleký (4,84 m). Zuzana Nechutová 7.C byla první v hodu kriketovým míčkem (42,05 m). Milan Volf 7.C ukázal, že je nejenom výborným sportovcem tělem, ale i duší, protože předvedl mimořádnou podporu týmu. Milanovi se mimo jiné povedlo získat druhé místo na skoku dalekém (4,31 m). Štafeta děvčat ve složení Šťastná V., Havránková A., Nechutová Z., Dušková E doběhla pro druhé místo (34,38 s).

Dílčí výsledky:

60m                                                              Skok daleký

Dušková E. (8,82 s) – 4. místo                  Dušková E. (4,84 m) – 1. místo
Bílková V. (10,44 s) – 38. místo                Janotová A. (4,00 m) – 4. místo
Bradáč R. (8,82 s) – 9. místo                    Ojukwu D. (4,11 m) – 5. místo
Drahota J. (8,82 s) – 9. místo                   Šťastná V. (3,85 m) – 7. místo
Piták O. (9,62 s) – 28. místo                      Kaňka J. (3,25 m) – 27. místo

Hod kriketovým míčkem                         Skok vysoký

Nechutová Z. (42,05 m) – 1. místo         Janotová A. (130 cm) – 5. místo
Drahota J. (41,97 m) – 12. místo                  Nechutová Z. (130 cm) – 5. místo
Vedralová E. (29,53 m) – 19. místo               Kůs D. (126 cm) – 17. místo
Volf M. (37,66 m) – 20. místo
Romanovská J. (23,50 m) – 29. místo

Běh na 600 m                                               Běh na 1000 m

Bubeníková K. (2:09.39 min) – 11. místo     Kraus V. (3:51.38 min) – 21. místo
Bílková V. (2:09.45 min) – 12. místo             Piták O. (4:15.72 min) – 34. místo
Romanovská J. (2:25.16 min) – 29. místo    Kaňka J. (4:49.90 min) – 36. místo

Štafeta 4 x 60m