IV. A – Ještě hezčí den

Nejen žáci, ale také maminky a dokonce jedna babička, se zúčastnili projektu „Ještě hezčí den“. Vařili jsme, pekli, míchali, mazali a chystali mnoho dobrot, které jsme nabízeli lidem kolem nás a přáli hezký den. Děkujeme všem za pomoc a za podporu! Foto zde: IV. A – Ještě hezčí den

VIII. A, B + IX. A, IX. C

V rámci projektu 72 hodin se třídy 8.A, 8.B, 9.A a 9.C pustily do revitalizace a úklidu školní skalky. V první fázi šlo především o pletí a likvidaci náletových porostů, vytvoření plochy pro sadbu trvalek a okrasných keřů. Žáci 8.B si vytvořili i vlastní návrh skalky, který by rádi na jaře zrealizovali. Ostatní žáci se zaměřili také na úklid přilehlých prostor školy, … Číst dál

VI. A – 72 hodin v parku Na Hradbách

72 hodin v parku Na Hradbách Žáci 6. A se v pátek 14. října vypravili do parku v Kouřimi, kde se v rámci dobročinné akce 72 hodin zapojili do údržby tohoto městského prostoru. Chlapci se chopili sestrojení kompostérů, společně s děvčaty pak hrabali listí a pleli cestičky v parku. Část třídy uklízela listí i na hřbitově. Akce se uskutečnila za podpory Městského úřadu v Kouřimi a měla … Číst dál

VII. A, B – pro velké i malé

Letos si sedmáci připravili v rámci 72 hodin dobrovolnických prací tři aktivity. Hrstka dětí vyrazila pomoci do místní knihovny s přerovnáváním knih, čtrnáct dětí zpříjemnilo dopoledne seniorům v Pečovatelském domě, kde se staroušky hráli hry, četli, povídali si a vyráběli podzimní dekoraci. Nejvíce dětí vyrazilo do mateřské školy. Zde pomáhaly malým dětem vytvářet podzimní lampionky, přírodní mandalu, malovaly ježky … Číst dál

III. B + V. A – pomáhám, protože chci, aneb čistá cesta na Sněžku

Pomáhat je pro nás samozřejmostí a radostí zároveň. Nic není nemožné a slovo „nejde“ neexistuje. Žáci 3. B a 5. A letos čelili výzvě, v rámci tohoto skvělého projektu, pokořit nejvyšší vrchol České republiky a při té příležitosti vyčistit po neukázněných turistech cestu. Ve spolupráci s KRNAP a panem Cupákem se nám povedlo vyčistit hned tři turistické trasy z Malé Úpy k chatě Jelence. V Malé Úpě jsme … Číst dál

IX. B – Děti dětem

Žáci 9. B připravili v rámci projektu 72 hodin program pro žáky Mateřské školy Svojšice. Po úvodním seznámení všech zúčastněných došlo k realizaci samotného programu, který si deváťáci sami připravili. Největší ohlas mělo taneční vystoupení dívek a venkovní překážková dráha, která byla v režii chlapců. Foto zde: IX. B – Děti dětem